Strona główna compas
Strona główna

Historia spółki

Zanim na rynku pojawił się Dassault Systèmes SolidWorks Corp., przemysł potrzebował oprogramowania, które mogłoby połączyć modelowanie 3D z łatwością korzystania z pulpitu.

W 1993 roku, wynalazca SOLIDWORKS – Jon Hirschtick – zebrał grupę inżynierów posiadających jasno wyznaczony cel, którym było stworzenie bardziej przyjaznej technologii 3D CAD. Stworzyli oni pierwszą technologię 3D CAD, która działała na platformie Windows i nie potrzebowała drogiego sprzętu i oprogramowania.

W 1995 roku na rynku pojawiło się po raz pierwszy oprogramowanie SOLIDWORKS®. W ciągu dwóch miesięcy zyskało ono uznanie za łatwość użytkowania i pozwaliło inżynierom ogromnej ilości inżynierów wcielić ich projekty w życie.

W 1997 roku, światowy, technologiczny gigant - Dassault Systèmes S.A. (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) - wydał zawiadomienie o kupnie SOLIDWORKS za 310 milionów $.

Dzisiaj Dassault Systèmes SolidWorks Corp. oferuje kompletny zestaw narzędzi do tworzenia, symulacji, publikowania i zarządzania danymi, maksymalizując innowację i produktywność inżynierskich zasobów. Wszystkie te rozwiązania są powiązane i pozwalają firmom projektować produkty lepiej, szybciej i po niższych kosztach.

Dassault Systèmes SolidWorks Corp. nadal skupia się na mantrze "łatwości użycia" i przenosi ją nieustannie na nowe produkty, w tym na SOLIDWORKS Simulation i SOLIDWORKS Enterprise PDM. Podczas złożonych symulacji, takich jak wibracje lub uderzenia, SOLIDWORKS Simulation ułatwia weryfikację czy masz odpowiedni projekt - bez konieczności konsultacji z doktorem analiz elementów skończonych. Analogicznie, SOLIDWORKS do zarządzania danymi wdraża się w zaledwie dziesięć dni, co pozwala organizacjom szybciej wykorzystywać nowe możliwości.

3,246,750 + siła i wzrost

Z oprogramowania SOLIDWORKS korzysta ponad 3,246,750 użytkowników w 80 krajach na całym świecie. Ponadto, ponad 2 mln studentów każdego roku kończy szkolenia z SOLIDWORKS. SOLIDWORKS wciąż zajmuje wysoką pozycję jeśli chodzi o doświadczenie w technologii 3D a tego najbardziej poszukują pracodawcy na Monster.com, najbardziej popularnej witrynie poświęconej zatrudnieniu.

Kamienie milowe Nagrody
2012 Pakiety SOLIDWORKS Plastics Premium, SOLIDWORKS Plastics Professional i SOLIDWORKS Electrical zostały dodane do portfolio 2013 Nagroda Engineers' Choice magazynu Control Engineering dla SOLIDWORKS 2013
2011 Nagroda Engineers' Choice magazynu Control Engineering dla SOLIDWORKS 2011 2010 Oprogramowanie SOLIDWORKS Sustainability otrzymało wyróżnienie „Best New Green Product Innovation” w ramach Global GREEN AWARDS™
2009 Udoskonalenie i dodanie SOLIDWORKS SustainabilityXpress do portfolio 2010 SOLIDWORKS Sustainability 2010 zdobywa nagrodę „złotej pułapki na myszy”(Golden Mousetrap) za najlepszy produkt w magazynie Design News
2008 Nabycie Priware. DS SolidWorks Corp. dołączył CircuitWorks do oprogramowania SOLIDWORKS 2009 Przyznanie nagrody przez inżynierów w kategorii symulacji w Control Engineering Magazine
2007 Dassault Systèmes nabywa Seemage. DS SolidWorks Corp. dodaje SOLIDWORKS Composer do portfolio produktów 2008 Wymienione na liście START-IT 125 (lista najbardziej wpływowych firm zajmujących się technologią wytwarzania; wpisane przez redaktorów START-IT)
2006 Nabycie Conisio, dodanie SOLIDWORKS Enterprise PDM do portfolio produktów 2007 Oprogramowanie SOLIDWORKS 2008 3D CAD software zdobywa nagrodę roku 2007 wśród czytelników NASA Tech Briefs

2003, 2004, 2006, 2008 Nadanie tytułu jednej z “Najgorętszych spółek” przez magazyn START-IT
2001 Dassault Systèmes nabywa SRAC, SolidWorks łączy symulację w jeden główny strumień projektowania
1995 Przesłanie pierwszego oprogramowania SOLIDWORKS, 95
1993 Założenie spółki